Visas ziņas

Iemūrēta laika kapsula būvkompānijas “Merks” jaunākajā projektā “Merks Magnolijas”

Otrdien, 19. jūlijā tika iemūrēta laika kapsula būvkompānijas “Merks” jaunākajā projektā “Merks Magnolijas” ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Projekts atrodas klusā un zaļā vidē Šampētera apkaimē, Skrīnes ielā 6. Pirmās kārtas ietvaros taps divas 3-stāvu ēkas ar kopumā 96 dzīvokļiem. Projektu plānots nodot ekspluatācijā 2023. gada vasarā.

“Šis ir nozīmīgs mirklis “Merks” turpmākajā attīstībā, jo “Merks Magnolijas” ir mūsu pirmais dzīvojamo māju projekts Pārdaugavā. Šī ir vieta, kur vēsture satiekas ar mūsdienām un pilsēta ar dabu, veidojot veiksmīgu mijiedarbību nākotnes iedzīvotāju ērtību nodrošināšanai,“ saka Andris Bišmeistars, SIA “Merks” Valdes loceklis un celtniecības direktors.

Kapsulā kā vēstījumu nākamajām paaudzēm ievietoja īpaši austu grāmatzīmi, kurā iestrādātas latviešu spēka zīmes, lai pasargātu mājas iedzīvotājus, dāvātu tiem laimi, veiksmi un gudrību. Tāpat tika ievietota tradicionālā naudas zīme, lai nestu bagātību nākotnes ēkas iedzīvotājiem, kā arī patriotisku lapiņas piespraudi, kas simbolizē visapkārt esošo zaļo vidi un projekta ilgtspējību. 

“Šampētera apkārtne izceļas ar glīti veidotām privātmājām un mazstāvu apbūvi. Tieši tāpēc projekta “Merks Magnolijas” ēkas tika radītas tā, lai tās lieliski iederētos apkārtējā vidē un topošajiem iedzīvotājiem spētu radīt privātmājas sajūtu dzīvoklī. Projekta būvniecība virzās straujiem soļiem uz priekšu, lai jau aptuveni pēc gada šeit varētu ievākties jaunie dzīvokļu īpašnieki,” saka Mikus Freimanis, SIA “Merks” Nekustamo īpašumu attīstības direktors.

“Ēku un to kompleksa projektam ir sava filosofija. Tā ir – vieglums un smalkums caur vienkāršību. Tas ir pilnīgs pretstats tam, ko cilvēki, domājot par daudzdzīvokļu mājām ir pieraduši redzēt ar nosaukumu- ”daudzstāvu daudzdzīvokļu…”. Dzīvokļu te ir pietiekoši, tomēr stāvu skaits- minimāls, lai saglabātu piezemētības un dabā atrašanās sajūtu. Tas ir humāns, cilvēcisks pilsētvides mērogs, kurā ir visi modernai dzīvei nepieciešamie komponenti. Tā ir tāda dzīvokļu ēku arhitektūra, kādu mēs kā arhitekti un projekta autori novēlētu ikvienam pilsētniekam,” saka Juris Bērziņš, AS “PALAST ARCHITEKTS” Valdes loceklis.

Kā iepriekš ziņots, sekojot pircēju vēlmēm un vajadzībām, būvkompānija “Merks” ir paplašinājusi savu dzīvojamo māju piedāvājumu Daugavas kreisajā krastā – gleznainajā Šampētera apkaimē. Pašlaik visiem interesentiem ir iespēja rezervēt dzīvokļu projekta pirmās kārtas pirmajā ēkā, kurā būs pieejami 48 divu līdz četru istabu dzīvokļi ar sākuma cenu no 114 000 eiro.

“Merks Magnolijas” dzīvokļi būs pieejami ar pilnu kvalitatīvu iekšējo apdari. Plašu sajūtu sniegs 2.90m griestu augstums, kā arī – balkoni vai privātās terases katrā dzīvoklī līdz pat 11.8 m2 platībā. Ēku pirmajos stāvos būs izbūvētas koplietošanas ratiņu telpas. Domājot par iedzīvotāju ērtībām un drošību, projekta teritorija būs slēgta un aprīkota ar videonovērošanas sistēmām. Bērniem būs iespēja atpūsties mūsdienīgā spēļu laukumā, bet vecākiem – turpat blakus esošajā atpūtas zonā pie ūdens. Projektā būs iespējams iegādāties āra autostāvvietas.