Labas idejas veicina augstu kvalitāti

„Merks” daudzpusīgie un pieredzējušie speciālisti atradīs ideālu risinājumu visās situācijās. Vērtības, kas mums rūp, ir turēt solījumus un saglabāt kvalitāti un elastību.

 • Sabiedriskās būves

  Sabiedriskās būves ietver dažādas ēkas: publiskās ēkas - komerciālās un biroju ēkas, tirdzniecības un izklaides centrus, viesnīcas un spa; kā arī dzīvojamās mājas un specializētās ražošanas un noliktavu ēkas.

  Sniedzot būvniecības ģenerāluzņēmēja pakalpojumus, „Merks” nodrošina stratēģiskās konsultācijas un kvalitatīvus visaptverošus risinājumus atbilstoši klientu prasībām: sagatavošanas darbi, projekta izstrāde, celtniecība, interjera dizains un garantijas nodrošināšana.

  Ēkas šodienai un nākotnei

  Mēs īstenojam projektus, lai mūsu būvētās ēkas un labiekārtotās teritorijas būtu ilgtspējīgas un nākotnē piesaistītu vēl vairāk cilvēku, investīciju un attīstības iespēju. Mūsu mērķis ir būvēt augsti kvalitatīvas un pievilcīgas ēkas šodienai un nākotnei.

  Vairāk nekā divdesmit gadu laikā „Merks” Latvijā ir uzbūvējis vismaz 120 sabiedrisko ēku, tostarp pašvaldību ēkas ar sociālajām funkcijām, kā arī ražošanas ēkas un katlu mājas.

  Ieguldītais darbs sabiedrisko ēku celtniecībā ir rezultējies uzbūvētās slimnīcās, bērnudārzos, bankās, tirdzniecības centros un citās svarīgās būvēs, kas veidotas tā, lai būtu funkcionālas un ikdienā kalpotu sabiedrības vajadzībām.

  Sabiedrisko būvju darbi

 • BIM

  No 2018. gada SIA „Merks” pastāvīgi izmanto būvju informācijas modelēšanu (BIM). BIM tiek izmantota visos būvniecības procesa posmos - no projektēšanas un plānošanas līdz izstrādei un celtniecībai.

  BIM vidē radīts projekts nodrošina pievilcīgāku un ilgtspējīgāku rezultātu. Pievienotā vērtība ēkai ir līdz niansēm pārdomāti un izstrādāti risinājumi. Atbildīga kolektīva rokās BIM ir resurss, kas palīdz ātrāk nonākt pie kvalitatīva gala rezultāta.

  BIM pakalpojumi

  Konsultācijas par BIM – mēs dalāmies zināšanās un pieredzē, lai sekmīgi pārvaldītu BIM procesu.

  BIM procesa pārvaldība – BIM modeļi projekta realizācijā nodrošina augstāko precizitāti un kvalitāti.

  BIM celtniecības procesā un administrēšanā – mēs izmantojam BIM, lai vadītu būvdarbus un veidotu efektīvāku sadarbību starp celtniecības procesa pusēm.

  BIM projekti

„Merks” kā būvniecības partneris

Kā viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Baltijas valstīs, mēs augstu vērtējam profesionālu un uz kvalitāti orientētu sadarbību. Izmantojot “Merks” ilggadējo pieredzi un inovatīvus tehniskos risinājumus, mēs spējam nodrošināt klientam vislabākos rezultātus.

Mūsu pieredze

Dibinot uzņēmumu, mums bija skaidrs redzējums – sniegt klientiem piemērotākos, progresīvākos un izdevīgākos risinājumus. Mūsu mērķis ir būvēt augsti kvalitatīvas un pievilcīgas ēkas šodienai un nākotnei. Darba kvalitāti garantē mūsu atzītie speciālisti – ik gadu “Merks” būvinženieri ir konkursa „Latvijas Gada inženieris būvniecībā” laureātu vidū.

Vai zinājāt?

Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācija ir novērtējusi „Merks” pieredzi un procesus darbā būvju informācijas modelēšanas (BIM) vidē, 2018.gadā kā pirmajam no ģenerāluzņēmējiem piešķirot pamata BIM kompetences līmeni. Kā arī mūsu kolēģis Jānis Dzenis saņēma labākā BIM speciālista balvu prestižajā konkursā „Latvijas Gada inženieris būvniecībā 2020”.

Nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma „Colliers” sagatavotais „Rīgas un tuvās Pierīgas jauno un renovēto dzīvokļu tirgus apskats 2020” liecina, ka ar pārdotajiem dzīvokļiem jaunajos projektos 24,7 miljonu eiro vērtībā „Merks” ierindojas 3. vietā lielāko nekustamo īpašumu attīstītāju vidū Latvijā.

Konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020” jaunais projekts „Merks Gaiļezera nami” ieguva 3. vietu kategorijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve 2020”. Savukārt koncertzāle “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskola ieguva 1. vietu nominācijā “Energoefektīvākā publiskā ēka 2020”.


Koncertzāle „Latvija” ieņēma 1. vietu konkursā „Ilgtspējība Arhitektūrā Būvniecībā Dizainā 2020”. Ventspils mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” būvniecībā tika realizētas 13 dažādas energoefektivitāti paaugstinošas tehnoloģijas, kuru darbību nodrošina gan ilgtspējīgas būvniecības, gan videi draudzīgu un ilgmūžīgu materiālu pielietojums, kas ievērojami ļauj ekonomēt energoresursus.


Tirdzniecības un izklaides centrs „Akropole” ir lielākais celtniecības projekts „Merko” grupas padarīto darbu sarakstā. Telpu kopējā platība ir 98 000 m², kur aptuveni 12 000 m² aizņem biroju telpas. „Akropole” bija pirmais tirdzniecības centrs Latvijā, kam piešķirts starptautiskais BREEAM sertifikāts (ar novērtējumu „ļoti labi”) gan projektēšanas, gan celtniecības posmā.
Būvdarbus veica konsorcijs „Merks un Mitnija”.


Projekti būvniecības stadijā

Mēs nebūvējam vienkārši objektus, bet vidi, kura iedvesmo un veicina izaugsmi. Cilvēku vajadzības un tehnoloģijas mainīsies, taču mūsu risinājumi nemainīgi ļaus, lai vide kalpo cilvēkam.