Visas ziņas

Trešajā ceturksnī pieauguši “Merko Ehitus” apgrozījums un peļņa

Šī gada trešajā ceturksnī “Merko Ehitus” grupas apgrozījums bija 79,7 miljoni eiro, bet peļņa – 4,9 miljoni eiro, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir attiecīgi par 8,6% un 92% vairāk. Grupas deviņu mēnešu perioda apgrozījums bija 209 miljoni eiro, bet peļņa –13,1 miljoni eiro. Šī gada deviņos mēnešos grupa pārdeva 534 dzīvokļus. 

“Šajā gadā lielākā peļņas daļa tika iegūta no to dzīvokļu pārdošanas, kas uzbūvēti iepriekš iesākto projektu ietvaros. Visvairāk dzīvokļu tika pārdots Viļņā, kur īstenojās pēdējo divu gadu darba rezultāts. Daudzdzīvokļu māju daļa mūsu biznesā ir pieaugusi, tāpēc ceturkšņu rezultāti var būtiski atšķirties atkarībā no tā, kad tiek pabeigti nekustamo īpašumu projekti,“ stāsta АS “Merko Ehitus” valdes priekšsēdētājs Andress Trinks (Andres Trink).

2020. gada deviņos mēnešos “Merko Ehitus” grupas apgrozījums nekustamo īpašumu jomā palielinājies vairāk nekā trīs reizes, salīdzinot ar šo pašu periodu pagājušajā gadā, bet pārdoto dzīvokļu skaits palielinājies vairāk nekā divarpus reizes. Lielākie daudzdzīvokļu nekustamā īpašuma projekti ir Veerenni, Lahekalda un Pikaliiva Tallinā, Merks Gaiļezera nami un Merks Viesturdārzs Rīgā, kā arī Vilneles slenis un Rinktines Urban Viļņā.

“Lielākā daļa no deviņu mēnešu laikā noslēgtajiem būvdarbu līgumiem ir valsts iepirkumi. Baltijas valstu būvniecības tirgū tuvākajos 12 mēnešos mēs neparedzam pasūtījumu skaita pieaugumu,” sacīja Andress Trinks. 2020. gada deviņu mēnešu laikā grupas uzņēmumi noslēguši jaunus līgumus 248 miljonu eiro vērtībā, bet trešajā ceturksnī – 72,9 miljonu eiro vērtībā. Lielākie no tiem ir: Igaunijā – Ziemeļigaunijas reģionālās slimnīcas medicīnas ēku pilsētiņas trešās kārtas būvniecība Mustamē, viesnīcu “Nordic Hotel Forum” un “Tallink City Hotel” atjaunošana; Latvijā – “Orkla Biscuit Production” cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība Ādažos, kā arī bērnudārza būvniecība Salaspilī. Septembra beigās grupas nodrošināto pasūtījumu portfelis bija  251,2 miljoni eiro.

Trešajā ceturksnī lielākie aktīvie būvniecības objekti bija: Igaunijā – Tallinas mūzikas un baleta skola, Tallinas ģimnāzija “Arte”, auto stāvvietu ēka Tallinas ostas D terminālī, datu apstrādes centrs Harju apriņķī, ceļa posma Aaspere-Haljala rekonstrukcija, kā arī Igaunijas Republikas sauszemes robežas dienvidaustrumu daļas infrastruktūras projektēšana un būvniecība; Latvijā – Starptautiskā koledža ar dienesta viesnīcu Piņķos, “Lidl” loģistikas centrs, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes rekonstrukcija; Lietuvā – viesnīca “Neringa” Viļņā, vēja ģeneratoru parka infrastruktūra Telšu apvidū, Kauņas policijas galvenā komisariāta ēka, kā arī NATO kazarmas.

АS “Merko Ehitus”(group.merko.ee) grupā ietilpst AS “Merko Ehitus Eesti” Igaunijā, SIA “Merks” Latvijā, UAB “Merko Statyba” Lietuvā un AS “Peritus Entreprenør” Norvēģijā. Papildus būvniecības pakalpojumu sniegšanai kā ģenerāluzņēmējam, svarīga grupas darbības joma ir daudzdzīvokļu māju attīstīšana. 2019. gada beigās grupā strādāja 694 cilvēki. 2019. gada apgrozījums bija 327 miljoni eiro.