Visas ziņas

“Skanstes Parks” un “Relais le Chevalier” saņem nozares augstākos apbalvojumus

Konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2017” būvkompānijas “Merks” projekta “Skanstes Parks” ēkas J.Dikmaņa ielā 4 un Vesetas ielā 15 ieguvušas 1.vietu kategorijā “Dzīvojamā jaunbūve”. Viesnīca “Relais le Chevalier” Kaļļku ielā 20 savukārt ieguvusi 3.vietu kategorijā “Pārbūve” un kompānijas “Saint-Gobain” speciālo balvu par skaistāko spoguļu sienu.

“Katra jauna, izaicinoša būve sniedz “Merks” komandai iespēju apgūt jaunas tehnoloģijas, specifiskas zināšanas un radošu domāšanu, pretī sniedzot vērtīgu pieredzi nākotnes projektiem,” saka Oskars Ozoliņš, “Merks” valdes priekšsēdētājs. “Mēs fokusējamies uz labāko risinājumu meklēšanu  vissarežģītākajās būvniecības situācijās, – un īpašs gandarījums par sasniegto rezultātu ir, saņemot nozares profesionāļu novērtējumu. Paldies kolēģiem par izcilo veikumu šajos projektos!”

Viesnīca “Relais le Chevalier” izcēlās arī īpaši izaicinošiem darba apstākļiem – būvdarbi bija jāorganizē Vecrīgas sirdī, Kaļķu ielā 20, kas ir daļa no UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs”. “Viesnīcā tika izbūvētas unikālas stikla balkona konstrukcijas, veikti īpaši ugunsnoturības testi, izmantojām 100t autoceltni iekārtu novietošanai uz jumta – vienkārši nebija, taču rezultāts patiesi priecē gan viesnīcas, gan Vecrīgas viesus”, saka Zigmunds Urtāns, projekta vadītājs. Viņa komandā šajā objektā strādāja Helmuts Ritums, Artūrs Serebreņickis un Jana Gerasimova.

“Skanstes Parka” projekta 2.kārtas dzīvojamās mājās kopumā izbūvēti 80 jauni 2-5 istabu dzīvokļi ar balkoniem un terasēm, slēgtas autostāvvietas, teritorijā ierīkoti bērnu rotaļu laukumi un labiekārtots publiski pieejams parks. “Mūsu pieredze dzīvojamo māju būvniecībā ir iespaidīga – vairāk kā 1000 ģimenes dzīvo “Merks” celtajos mājokļos, tādēļ mums jo īpaši svarīgi ir ar katru savu jauno dzīvojamo projektu apliecināt nemainīgi augstu kvalitāti un mūsdienu pilsētas iedzīvotāju prasībām atbilstošu komfortu,” saka projekta vadītājs Andris Bišmeistars. Viņa komandā šajā projektā strādāja Janeks Joma, Dmitrijs Dmitrijevs, Toms Bišmeistars, Agnese Trone, Didzis Vīknse, Mārcis Stucis un Andris Pundiņš.

Konkursu “Gada labākā būve Latvijā” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, 14 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti. Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs, veicināt  profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.