Visas ziņas

Merko Ehitus 9 mēnešu ieņēmumi pieaug līdz 340 miljoniem EUR un tīrā peļņa līdz 32 miljoniem EUR

Merko Ehitus ieņēmumi 2023. gada 3. ceturksnī bija 122 miljoni EUR, bet kopējie ieņēmumi pirmajos divos mēnešos bija 340 miljoni EUR, kas ir 11% un 28% pieaugums, salīdzinot ar tiem pašiem periodiem pirms gada. Tīrā peļņa 3. ceturksnī pieauga par 29% un bija 12,7 miljoni EUR, bet tīrā peļņa pirmajos deviņos mēnešos bija par 89% lielāka – 32 miljoni EUR. 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos Merko piegādāja klientiem 665 dzīvokļus un 22 komerctelpas.

“Līdzīgi kā pirmajā pusgadā, arī 3. ceturkšņa un deviņu mēnešu rezultātus atbalstīja iepriekš pārdotu dzīvokļu piegāde klientiem pabeigtos dzīvokļu projektos. Kā jau mēs uzsvērām, recesijas un nekustamā īpašuma tirgus lejupslīdes dēļ mūsu būvniecības stadijā esošo dzīvokļu un iepriekš pārdotu dzīvokļu krājumi ir ievērojami mazāki nekā dažos pēdējos gados, un tas atstās negatīvu iespaidu uz grupas rezultātiem nākamajos gados,” sacīja AS Merko Ehitus valdes priekšsēdētājs Andress Trinks (Andres Trink). “3. ceturksnī sliktā makroekonomiskā aina un vispārējā nenoteiktība neuzlabojās, un investīcijas jaunos apbūves projektos joprojām tiek ierobežotas. Arī perspektīvas šajā ziņā ir ļoti vājas, ekonomikas perspektīvas pasliktinājušās un atkopšanās tika atlikta uz tālāku nākotni centrālās bankas procentu likmju politikas, inflācijas turpināšanās, nestabilas enerģētikas un nodokļu politikas un, pats galvenais, ģeopolitiskās situācijas dēļ,” piebilda Trinks. 2023. gada deviņos mēnešos grupa ieguldīja tekošajos attīstības projektos un jaunu īpašumu iegādē kopumā 73 miljonus EUR.

2023. gada pirmajos deviņos mēnešos grupas uzņēmumi parakstīja jaunus būvniecības līgumus 379 miljonu EUR vērtībā, kas bija par 31% vairāk nekā salīdzināmajā periodā, un nodrošināto pasūtījumu portfeļa bilance pieauga par aptuveni 30% – līdz 449 miljoniem EUR. “3. ceturksnī grupas nodrošināto pasūtījumu portfelis turpināja augt un pašlaik ir spēcīgs, kas daļēji līdzsvaro lejupslīdošā dzīvokļu tirgus ietekmi uz grupas būvniecības apjomiem. Tomēr būvniecības pakalpojumu rentabilitāte ir pastāvīgi saspringta, un riski ir augsti, jo vidējā termiņā un ilgtermiņā tirgos un piegādes ķēdēs dominē piesardzīgas pozīcijas, kā arī pastāv ārkārtīgi liela neskaidrība par valdību ekonomikas politikas un ārpolitikas pasākumu ietekmi. Tāpēc grupas uzņēmumiem būs jāvelta liela uzmanība risku pārvaldībai,” sacīja Trinks, komentējot būvniecības pakalpojumu tirgu.

Gada pirmajos deviņos mēnešos Merko nodrošināja jaunajiem mājokļu pircējiem 665 dzīvokļus un 22 komerctelpas. Uz 3. ceturkšņa beigām grupas uzņēmumu bilancē bija 825 dzīvokļi. No dzīvokļiem būvniecības stadijā aptuveni 40% bija iepriekšējie pārdošanas līgumi. Lielākie dzīvokļu attīstības projekti bija Uus-Veerenni, Noblessner un Lahekalda Tallinā; Erminurme Tartū; Viesturdārzs, Mežpilsēta un Magnolijas Rīgā; un Vilnelės Skverai Viļņā.

2023. gada 3. ceturksnī lielākie būvniecības objekti Igaunijā bija Rae un Pelgulinna valsts ģimnāzijas, Hilton Hampton un Hyatt viesnīcu ēkas, Arter kvartāls, Tallinn Kaubamaja grupas loģistikas centrs, infrastruktūras izbūve gar Igaunijas Republikas dienvidaustrumu sauszemes robežu, Vana-Kalamaja ielas renovācija, tramvaja līnija starp Vecpilsētas ostu un Rail Baltic Ülemiste pasažieru termināli un Ülemiste termināla pirmā kārta. Latvijā notikusi Elemental biznesa centra biroju ēku būvniecība. Projekti Lietuvā bija vēja elektrostacijas infrastruktūras būves Kelme un Pagėgiai rajonā, kā arī dažādas NATO mācību centru ēkas un infrastruktūra.