“Merks” kā pirmais būvnieks-ģenerāluzņēmējs novērtēts ar BIM pamata kompetenci

28.09.2018

Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācija izvērtējusi “Merks” pieredzi un procesus, strādājot Būvniecības informācijas modelēšanas vidē (BIM) , kā pirmajam no būvniekiem-ģenerāluzņēmējiem piešķirot  BIM pamata kompetences līmeni.

Būvniecības informācijas modelēšana kļūst arvien nozīmīgāka veiksmīgai objektu projektēšanai, darbu plānošanai, tāmēšanai un būvdarbu veikšanai, ļaujot būtiski samazināt projektu neprecizitātes un ietaupīt to novēršanai nepieciešamos laika un finanšu resursus. “Merks” BIM priekšrocības daļēji sāka izmantot jau koncertzāles “Lielais Dzintars” būvniecības procesā, bērnudārza un skolas būvniecībā Piņķos. Šobrīd “Merks” izmanto Pasūtītāja nodrošinātos 3D būvprojektu modeļus daudzfunkcionālā tirdzniecība centra “Akropole” būvniecības procesu organizācijas un kvalitātes kontroles vajadzībām.  “Merks” BIM koordinators vada un kontrolē “Merks” nekustamā īpašuma projekta – dzīvojamās ēkas Rūpniecības ielā būvprojekta 3D modelēšanas darbus.

“Mūsdienu tehnoloģiju attīstība ļauj automatizēt daudzas no projektēšanas darbībām, un mums tas ir jāizmanto!” saka Viktors Šveics, “Merks” BIM koordinators, “BIM lietošana sniedz dažādus būtiskus ieguvumus – tā ļauj operatīvi identificēt problēmvietas projektos un ērti komunicēt ar visiem BIM komandā iesaistītajiem, lai atrastu optimālākos tehniskos risinājumus, tā ļauj atklāt konfliktus starp projekta sadaļām, kas 2D vizulizācijās bieži vien ir grūti konstatējami. Tāpat BIM ļauj kontrolēt modeļa saturu un katram 3D elementam piešķirtās īpašības, ieskaitot ģeometriskos izmērus, ļauj nepastarpināti iegūt nekļūdīgus būvdarbu apjomus tāmēšanas vajadzībām, kā arī definēt darbuzdevumus apakšuzņēmējiem un sniedz vēl citas būtiskas priekšrocības.”

“Merks” mērķis ir būvēt vidi, kas perfekti atbilst cilvēka un pasūtītāja vajadzībām – turklāt ne tikai šodienas, bet arī tām, kas būs aktuālas nākotnē. “Merks” ievieš un apgūst jaunas tehnikas un tehnoloģijas, lai veicinātu produktivitāti un spētu rast efektīvākos risinājumus klientu vēlmju īstenošanai.