Visas ziņas

Spāru svētki noslēdzošajā projekta “Merks Viesturdārzs” kārtā

Nekustamo īpašumu attīstītājs “Merks mājas” svin spāru svētkus projekta “Merks Viesturdārzs” 3. kārtā, atzīmējot ēkas augstākā punkta sasniegšanu un pilna projekta koptēla iezīmēšanu.  

2018. gadā tika uzsākta lielākā dzīvojamā kvartāla būvniecība Klusajā centrā. Šobrīd, piecus gadus vēlāk, tiek atzīmēti spāru svētki trešajā un noslēdzošajā projekta “Merks Viesturdārzs” kārtā. Kopējā apbūves platība visās projekta kārtās pārsniedz 28 000 m2, izbūvējot 353 dzīvokļus un 13 komerctelpas.

“Aizvadīto gadu laikā ir paveikts milzīgs darbs un šis kvartāls ir mainījies līdz nepazīšanai. Paldies “Merks” un “Merks mājas” komandām, arhitektiem, būvuzraugiem un apakšuzņēmējiem, kas “Merks Viesturdārzs” ideju ir īstenojuši par realitāti un izveidojuši vidi un vietu, kura iedvesmo!” saka Andris Bišmeistars, “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors. “Jau vairāk nekā 17 gadus mēs būvējam dzīvokļus, un novēlu arī šo projektu pabeigt tikpat veiksmīgi kā esam to iesākuši. Šobrīd esam iegājuši projekta izbūves finiša taisnē un ir uzsākti iekšējās apdares un tīklu izbūves darbi, kuros iesaistīta 150 cilvēku komanda”.

Projekts tiek būvēts atbilstoši A klases energoefektivitātes prasībām un patreiz tajā norisinās silto grīdu izbūves un estrich grīdu betonēšanas darbi, kā arī logu montāža un mūrēšanas darbi. Trešās un noslēdzošās kārtas ēku ir plānots nodot ekspluatācijā 2023. gada izskaņā un projekta jaunie iedzīvotāji varēs ievākties savās jaunajās mājās jau 2024. gada sākumā.

“Šis ir bijis ambiciozs projekts mums kā nekustamo īpašumu attīstītājam, un esam gandarīti redzēt un dot savu pienesumu Rīgas pilsētvides attīstībā. Pateicoties plašajai cilvēku izrādītajai interesei par “Merks Viesturdārzs”, esam spējuši īstenot visas projekta kārtas ātrāk nekā oriģināli plānots! Liels paldies pārdošanas komandai, kuri ar savu darbu ir veicinājuši šī projekta straujo attīstību,” saka Mikus Freimanis, “Merks mājas” valdes loceklis. “Nekustamajā īpašumā darbojas tēze, ka uzturētam un koptam īpašumam ilgtermiņā vērtība tikai pieaug. “Merks mājas” dzīvojamie projekti ir plaši atpazīstami sabiedrībā savu lielisko lokāciju un augsto būvniecības kvalitātes standartu dēļ. Tieši tāpēc mūsu projekti ir ne tikai labākā izvēle savu māju iegādei, bet arī kā investīciju iespēja nākotnē.”

“Merks Viesturdārzs” ir industrijas ekspertu un profesionāļu apbalvotākais projekts, līdz šim iegūstot 7 dažādu konkursu apbalvojumus, tai skaitā arī 2. vietu nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka: Jaunbūve 2021”.

Par projektu: “Merks Viesturdārzs” – lielākais dzīvojamo ēku kvartāls Klusajā centrā, kur sabalansēta sakopta vide, centra tuvums, apkārtnes vēsturiskais šarms un mūsdienīgs komforts. Šī projekta filozofijas centrā ir cilvēki, kuri te dzīvos. Dzīvokļi būs pieejami ar pilnu kvalitatīvu iekšējo apdari.

Dzīvokļi būs pieejami ar pilnu kvalitatīvu iekšējo apdari, tāpēc nebūs jānodarbojas ar remontdarbiem. Jauno saimnieku ziņā būs patīkamais dzīvokļa iekārtošanas process, piešķirot tam savu raksturu un stilu. Plašuma sajūtu sniegs 2,78 m augstie griesti, balkons, lodžija vai terase.

Trešās kārtas ēkai būs 5 līdz 7 stāvi ar dzīvokļu kopējo platību no 33 m2  līdz 217 m2. Kopā tiks izbūvēti 90 dzīvokļi, kā arī iespējams izvēlēties no 24 dažādiem dzīvokļu tipiem. Dzīvokļu pārdošanas cena ir sākot no 153 000 Eur. Ēkai būs A klases energoefektivitāte, kas nodrošinās zemākas patērētās enerģijas izmaksas iedzīvotājiem un vienmērīgu temperatūru ēkā pie krasām āra temperatūras izmaiņām. Dzīvokļiem ir plānota zemgrīdas apkure, kā arī katram dzīvoklim būs savs balkons vai terase. Labiekārtotajā pagalmā plānots ierīkot mūsdienīgu bērnu spēļu laukumu. Saviesīgiem pasākumiem “Merks Viesturdārzs” 3. kārtas iedzīvotāji varēs pulcēties plašā 165 m2 lielā koplietošanas terasē, kas atradīsies ēkas 4. stāvā. Terasē plānots ierīkot grillēšanas zonu zem jumta, kā arī atsevišķas atpūtas vietas ar sēdvietām un zaļumiem. Pazemes stāvā tiks ierīkotas privātās noliktavu telpas un autostāvvietas, ko būs iespējams iegādāties par papildus samaksu. Savukārt, ēku 1. stāvā būs ietilpīgas un slēdzamas koplietošanas telpas velosipēdu un bērnu ratiņu uzglabāšanai.

Visi “Merks Viesturdārzs” iedzīvotāji var kļūt par daļu no ekskluzīvā “Īpašnieku kluba”, kas piedāvā “Merks Viesturdārzs” iemītniekiem izmantot īpašas iespējas, atlaides un priekšrocības vairākos desmitos Klusā centra rajonā esošajos restorānos, atpūtas vietās, veikalos un ārstniecības iestādēs.