Visas ziņas

“Merko Ehitus” peļņa 2020. gadā pieaug līdz EUR 23 miljoniem

“Merko Ehitus” grupas 2020. gada 4. ceturkšņa apgrozījums bija aptuveni 106 miljoni eiro, savukārt visa gada kopējais apgrozījums bija 316 miljoni eiro. Grupas 2020. gada 4. ceturkšņa peļņa bija 10 miljoni eiro, savukārt 2020. gada peļņa pieauga par vairāk nekā 40%, sasniedzot 23 miljonus eiro. Vienojoties ar padomi, grupas valde ierosina izmaksāt akcionāriem dividendes 1 eiro par akciju.

“Mēs varam būt apmierināti ar 2020. gada rezultātiem. Pateicos visiem grupas darbiniekiem par viņu labo darbu, īpaši ņemot vērā pandēmijas radītos ierobežojumus. Mēs nopelnījām vairāk nekā pusi peļņas ārpus Igaunijas un galvenokārt no dzīvokļu attīstības. 2020. gadā tika realizēta daudzu iepriekš uzsākto dzīvokļu attīstības projektu pārdošana, kā rezultātā mēs kopumā pārdevām 900 jaunus mājokļus. Liela daļa šobrīd attīstībā esošo dzīvokļu būs gatavi pārdošanai 2022. gadā. Ņemot vērā pandēmijas ietekmi, nākamajā gadā mēs nesagaidām izaugsmi Baltijas valstu būvniecības tirgū,” stāsta АS “Merko Ehitus” valdes priekšsēdētājs Andress Trinks (Andres Trink).

Lielākā grupas peļņas daļa bija no nekustamo īpašumu attīstības, kur 2020. gada apgrozījums pieauga par 84% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un pārdoto dzīvokļu skaits gandrīz dubultojās (895 dzīvokļi 2020. gadā un 482 dzīvokļi 2019. gadā). Lielākie dzīvokļu attīstības projekti bija Uus-Veerenni, Lahekalda un Pikaliiva Tallinā, Merks Gaiļezera nami un Merks Viesturdārzs Rīgā un Vilneles Slenis un Rinktinės Urban Viļņā.

2020. gadā grupas uzņēmumi noslēdza jaunus līgumus 277 miljonu eiro vērtībā, no kuriem 29,1 miljons eiro bija 4. ceturksnī. Lielākie noslēgtie līgumi bija tirdzniecības ēkas būvniecība Tiskrē, Igaunijā, un būvdarbi NATO bāzē Ādažos, Latvijā. Grupas nodrošinātais pasūtījumu portfelis gada beigās bija 225 miljoni eiro.

Ceturtajā ceturksnī lielākie aktīvie būvniecības objekti bija: Igaunijā – Ziemeļigaunijas reģionālās slimnīcas medicīnas ēku trešās kārtas būvniecība Mustamē, Tallinas mūzikas un baleta skola, Tallinas ģimnāzija “Arte”, datu apstrādes centrs Harju apriņķī, viesnīcu “Nordic Hotel Forum” un “Tallink City Hotel” atjaunošana un Igaunijas Republikas dienvidaustrumu daļas sauszemes robežas infrastruktūras projektēšana un būvniecība; Latvijā – “Orkla Biscuit Production” cepumu un vafeļu ražotnes būvniecība, bērnudārza būvniecība Salaspilī un Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes rekonstrukcija; Lietuvā – viesnīca “Neringa” Viļņā, vēja ģeneratoru parka infrastruktūra Telšu apvidū un policijas galvenā ēka un NATO kazarmas Kauņas apriņķī.

Starpposma ziņojums ir publicēts “Merko Ehitus” grupas mājaslapā: group.merko.ee.