Biznesa ētiskās normas

Merks ir daļa no būvniecības uzņēmuma grupas Merko Ehitus. Biznesa ētiskās normas ietilpst uzņēmuma pamatvērtībās. Sadarbojoties un strādājot Merko Ehitus, ir svarīgi ievērot un ikdienā pielietot Biznesa ētikas kodeksu. Plašāka informācija par Biznesa ētikas kodeksu ir pieejama mājas lapā: group.merko.ee. 

Ja esat pamanījis kādu no Merks darbiniekiem rīkojoties pretlikumīgi, neievērojot vispārpieņemtās normas vai pārkāpjot kādu no Merks Biznesa ētikas kodeksa punktiem, lūdzam par to informēt. Biznesa ētikas rokasgrāmatā ir iespējams izlasīt dažādus gadījumus, kas ir minēti kā piemēri, par kuriem būtu jāinformē uzņēmums.

Merks darbinieki, sadarbības partneri un citas iesaistītās puses par savām aizdomām par neētisku rīcību var ziņot uzņēmumam, izmantojot dažādus saziņas veidus. Visus ziņojumus izskatīs un analizēs neatkarīgs audita uzņēmums. Ziņojuma un informācijas analīzes sistēma nodrošina konfidencialitāti un drošību, kā arī, pēc ziņojuma iesniedzēja vēlmēm, anonimitāti.


PIRMS ZIŅOJUMA IESNIEGŠANAS, PĀRDOMĀJIET UN SAGATAVOJIET PĒC IESPĒJAS PRECĪZĀKAS ATBILDES UZ ŠĀDIEM JAUTĀJUMIEM:

  • Kur atgadījums notika?
  • Kad atgadījums notika?
  • Notikuma apraksts
  • Atgadījumā iesaistītās personas (vārds, uzvārds, amats)
  • Kā Jūs uzzinājāt par atgadījumu?
  • Vai Jums ir pierādījumi par šo atgadījumu (vai par to zina vēl kāds, vai ir kādi dokumenti, kas šo atgadījumu apstiprina)
  • Vai Jūs vēlaties palikt anonīms, vai arī esat gatavs atstāt kontaktinformāciju, lai ziņojuma analizējošā neatkarīgā puse ar Jums varētu sazināties, lai iegūtu papildus informāciju. Merks Jūsu kontaktus nesaņems nevienā no procesa posmiem.

ZIŅOJUMA VEIDLAPA

Aizpildiet ziņojuma veidlapu Merko mājas lapā. Mēs garantējam, ka informācija, kura tiks nosūtīta no Merko mājas lapas, netiks saglabāta, bet uzreiz pārsūtīta neatkarīgajai trešajai pusei, kas veiks ziņojuma izskatīšanu.

E-PASTS

Nosūtiet e-pastu uz ethics@merko.ee, ziņojums uzreiz tiks pārsūtīts neatkarīgajai trešajai pusei, kas veiks ziņojuma izskatīšanu.

TELEFONA ZVANS

Ziņojumu jebkurā diennakts laikā variet atstāt automātiskajā  atbildētājā (+371) 6789 5150 latviešu, krievu vai angļu valodā. Zvana maksa tiek piemērota pēc parastā tarifa. Jūsu ziņojums tiks ierakstīts automātiskajā atbildētājā un uzreiz pārsūtīts neatkarīgajai trešajai pusei, kas veiks ziņojuma izskatīšanu.

TIEŠĀ KOMUNIKĀCIJA

Merks atbalsta komunikāciju, kas ir balstīta uz uzticēšanos darbinieku un vadības starpā. Aizdomīgu precedentu vai skaidri zināmu pārkāpumu gadījumā, vēlams runāt ar Jūsu tiešo darba vadītāju, uzņēmuma juristu, uzņēmuma valdes locekļiem vai ar AS Merko Ehitus iekšējā audita vadītāju pa e-pastu auditikomitee@merko.ee vai pa tālruni (+372) 6501250.