Sākti Ķeguma HES-2 apakšstacijas rekonstrukcijas darbi

06.12.2018

Būvkompānija “Merks” uzsākusi apakšstacijas “Ķeguma HES-2” rekonstrukcijas darbus. Noslēgtais līgums ar AS “Augstsprieguma tīkli” paredz pakāpenisku esošo 110 KV iekārtu demontāžu, to vietā uzstādot jaunas, mūsdienīgas un videi draudzīgākas iekārtas.

Lai nodrošinātu nepārtrauktību apakšstacijas darbā, rekonstrukciju veiksim trīs etapos, pakāpeniski atslēdzot vecās un pieslēdzot jaunās iekārts. Līdz ar to, saistītā pārvades tīkla darbu stacijas rekonstrukcija ietekmēs nenozīmīgi, un līdz 2020.gadam apakšstacija būs pilnībā atjaunota,” saka Edijs Balga, “Merks” energobūvniecības nodaļas vadītājs.

Caur šo apakšstaciju pie patērētājiem tiek novadīta hidroelektrostacijas “Ķegums HES-2” saražotā elektroenerģija. Tā  izbūvēta pirms 40 gadiem, tādēļ šobrīd ir gan fiziski, gan morāli nokalpojusi. Jaunā apakšstacija garantēs drošu un nepārtrauktu elektroenerģijas piegādi gala lietotājiem.

Kopējās veicamo darbu izmaksas ir 2,5 miljoni eiro, iekļaujot arī jaunas apakšstacijas vadības ēkas izbūvi un vadības iekārtu uzstādīšanu.