Nodota ekspluatācijā Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle “Latvija”

08.07.2019

Būvniecības valsts kontroles birojs 5. jūnijā parakstījis aktu par jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” ēkas pieņemšanu ekspluatācijā. Ēkas projektu izstrādāja vācu arhitekta Deivida Kuka pārstāvētais arhitektu birojs “Haascookzemmrich Studio 2050”, bet būvdarbus veica apvienība “Merks – Ostas celtnieks”, kas uzvarēja iepirkuma konkursā par šī ekstravagantā un energoefektīvā objekta īstenošanu.

Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” ēka ir unikāla ar tajā izmantotajiem inovatīvajiem risinājumiem, kas nodrošina zemu enerģijas patēriņu ar minimālām silltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijām. Piemēram, izbūvēti simtiem metru gari kanāli gaisa sasildīšanai un atdzesēšanai ar zemes temperatūru. Uzstādīta ventilācijas sistēma, kuras intensitāti nosaka CO2 līmenis telpā. Izvēlēti īpaši logi, kurus atverot, tiek izslēgta ventilācijas darbība. Ēkā uzstādītas jaunākās klimata un laika informācijas sistēmas, kā arī gaismas, žalūziju u.c. vadības sistēmas.

Jaunās ēkas lielajā zālē, kur paredzētas 600 skatītāju vietas, uzstādīti divi unikāli mūzikas instrumenti. Pirmais no tiem ir manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā “Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG” Vācijā, savukārt otrs ir pašlaik pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, kas izgatavotas latviešu izcelsmes klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa uzņēmumā “Klavins Piano Manufaktura Kft” Ungārijā. Mazā zāle savukārt ir interesanta ar to, ka tajā ir izbūvēta transformējama siena – to atverot, zāle var tikt izmantota kā brīvdabas skatuve.

Ventspils Mūzikas vidusskolas būvniecība tika sākta 2017. gada februārī un tās kopējā platība ir 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, un uz jauno ēku pārcelsies teju 500 mūzikas skolas audzēkņi un 100 pedagogi.

Objekta pasūtītājs bija Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde”.