“Merks Viesturdārza” pamatos iemūrēta kapsula

22.05.2019

Šodien dzīvojamā projekta “Merks Viesturdāzs” pamatos kā simbolisks pamatakmens veiksmīgiem būvniecības darbiem iemūrēta kapsula ar vēstījums nākamajām paaudzēm par projektu un tā īstenotājiem.

“Mēs redzam, kā šī īpašā, bet vēl nesakoptā Rīgas vieta starp Andrejostu un Kluso centru jau tuvākajā nākotnē kļūs dzīvīga, pievilcīga un komfortabla – gan kā mājvieta daudzām ģimenēm, gan kā vieta mazajam biznesam. Mūsu mērķis ir attīstīt pilsētu, radot vidi izaugsmei un iedvesmai, tāpēc mūsu dzīvojamie projekti nekad nav tikai viena ēka  – vai tā būtu Skanste, vai Gaiļezers – mēs attīstām un labiekārtojam apkārtni,” saka Oskars Ozoliņš, “Merks” valdes priekšsēdētājs. “Kad “Merks Viesturdārzā” iemājos vairāk kā 350 ģimenes, neapšaubāmi, savus klientus te atradīs arī nelieli tirdzniecības un pakalpojumu uzņēmumi, padarot šo kvartālu par vēl ērtāku dzīvesvietu.”

“Merks Viesturdāzs” ir jaunākais būvkompānijas “Merks” attīstītais dzīvojamais projekts, un tā ietvaros paredzēts uzcelt 3 ēkas ar kopumā vairāk ā 350 dzīvokļiem. Pirmajā ēkā, kuras būvdarbi jau norit un kura atradīsies vistuvāk parkam, tiks izbūvēti 96 dzīvokļi.

“Šajā projektā mēs esam padomājuši par visdažādāko klientu vēlmēm – te būs pieejami gan kompakti studio tipa dzīvokļi, gan dažāda izmēra 2 un 3 istabu dzīvokļi, gan plaši 4 istabu dzīvokļi. Kā īpaši unikālus vēlos izcelt divstāvu dzīvokļus ar skatu uz parku – laba alternatīva tiem, kuri vēlas māju, bet vienlaikus dzīvot pilsētas centrā,” stāsta Dace Tumšā, “Merks” dzīvojamo projektu pārdošanas vadītāja. “Katram dzīvoklim paredzēts balkons vai terase, lai varētu baudīt Viesturdārza tuvumu, arī neizejot no mājām. Taču mājas šeit nebeigsies aiz dzīvokļa durvīm – pagalmā taps apzaļumota atpūtas zona, bērnu spēļu laukums, velosipēdu novietne. “Merks” projekti izceļas ar to, ka mēs veidojam ne tikai ērtas mājvietas, bet arī labiekārtotu vidi ap tām.”

Kā īpaša ērtība, kas reti pieejama centra dzīvojamos projektos, “Merks Viesturdārzā” būs pazemes autostāvvietas – tieši to būvniecības darbi šobrīd norit, un kāpņu telpā no stāvvietām uz dzīvokļiem turpmāk būs redzama šodien pamatos iemūrētā kapsula. Pagrabstāvā būs iespējams iegādāties arī personisko noliktavu mantu glabāšanai, bet ēkas pirmā stāva līmenī katrā kāpņu telpā būs izvietotas slēdzamas ratiņu un riteņu koplietošanas telpas. Dzīvokļi būs pieejami ar pilnu, kvalitatīvu iekšējo apdari.

Domājot par ekoloģiju un vidi, projekts “Merks Viesturdārzs” ir plānots saskaņā ar A klases energoefektivitātes prasībām. Dzīvokļu rezervācija jau ir sākusies, un pirmo ēku plānots nodot ekspluatācijā pēc nepilna gada. Būvkompānija “Merks” ir projekta attīstītājs, būvnieks, pārdevējs un arī garantijas nodrošinātājs vienā personā.