“Merks” saņem trīs nozares augstākos apbalvojumus

20.04.2020

Būvkompānija “Merks” saņēmusi trīs augstākos nozares apbalvojumus skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019”, kuras apbalvošanas ceremonija šogad noritēja attālināti 17. aprīlī.

Koncertzāle “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskola saņēma godalgoto 1. vietu kategorijā “Publiskā jaunbūve”. Šis projekts ir unikāls ar tajā pielietotajiem dažādiem inovatīvajiem tehniskajiem risinājumiem, kas nodrošina zemu enerģijas patēriņu ar minimālām silltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijām.

Daudzfunkcionālais centrs Akropole ieguva 1. vietu kategorijā “BIM objekts” un 3. vietu kategorijā “Publiskā jaunbūve”. “Akropole” ir viens no pēdējo gadu apjomīgākajiem būvprojektiem Latvijā. Iepirkšanās un izklaides centra ēkas platība ir 98 000 kvadrātmetru, bet teritorijas kopējā platība – teju 16 hektāri. Šis ir “Merks” pieredzē lielākais īstenotais būvniecības projekts, kas realizēts sadarbībā ar UAB “Mintija”. “Akropole” būvniecībā vienlaicīgi bija iesaistīti vairāk nekā tūkstotis darbinieku un 45 darbu vadītāji un inženieri.

Savukārt tirdzniecības centrs “Alfa” ieguva godalgoto 1. vietu kategorijā “Pārbūve”. Projekta ietvaros uzbūvētas divas jaunas ēkas – daudzstāvu autostāvvieta un trīsstāvu tirdzniecības ēka, kā arī labiekārtota teritorija, iestādot 177 kokus un veidojot Brīvības ielai piegulošo autostāvvietu kā parku. Rezultātā izbūvēti 20 000 m2 jaunām tirdzniecības un izklaides vietām, kā arī aktīvās atpūtas zonai un bērnu rotaļu laukumam.

Nozares apbalvojumi apliecina “Merks” prasmi un kompetenci sabiedrisko būvju projektu realizēšanā. “Merks” īsteno projektētāja ieceres tā, lai ēkas un attīstītās pilsētas teritorijas būtu ilgtspējīgas un nākotnē piesaistītu aizvien jaunus cilvēkus, investīcijas un attīstības iespējas.

Skate “Gada labākā būve Latvijā 2019” šogad norisinājās 22. reizi. 50 profesionāļu žūrija vērtēja 90 pērn pabeigto objektu. Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu “Būvinženieris”.