“Merks” saņem nozares augstākos apbalvojumus

29.03.2019

Apliecinot savu pieredzi un profesionalitāti izcilas kvalitātes dzīvojamo projektu īstenošanā, būvkopmānija “Merks” saņēmusi divus augstākos nozares apbalvojumus konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2018”.

Kategorijā “Inovācijas”, kas konkursā tika vērtēta pirmo reizi, projekta “Merks Viesturdāzs” dzīvojamās ēkas projektēšanas darbi apbalvoti ar augstāko atzinību. Ēkas Rūpniecības ielā 25 projektēšana pilnībā tika veikta, izmantojot BIM rīkus. “Merks” BIM koordinators Viktors Šveics, projektu vadītāja Agnese Trone un vadošais arhitekts Juris Jirgens prasmīgi vadīja ēkas arhitektūras, būvkonstrukciju un visu inženiertīklu projektēšanu BIM vidē, un tas sniedza  būtiskus ieguvumus darba precizitātē, laika patēriņā un tāmēšanas procesā. Projekta “Merks Viesturdārzs” pirmā kārta šobrīd jau tiek īstenots būvlaukumā, un arī tajā BIM izmantošana sniedz dažādas priekšrocības.

Konkursa kategorijā “Dzīvojamā jaunbūve” savukārt 1.vieta piešķirta projektam “Magdelēnas kvartāls”. Šī objekta būvniecību veica “Merks”projektu vadītāja Maksima Momota komanda, kopā ar sadarbības partneriem īstenojot attīstītāja “Vastint Latvia” un “Didrihsons arhitekti” idejas. Divās ēkās Antonijas ielā 17a  kopumā izbūvēti 116 augstas kvalitātes dzīvokļi, komercplatības, plašs apzaļumots iekšpagalms, rotaļu laukums, slēgta autostāvvietas un noliktavu telpas. Projekts atrodas Rīgas klusajā centrā un veidots, ņemot vērā kvartāla īpašo apbūves estētiku. Visa projekta laikā tika pievērsta īpaša uzmanība darbu un materiālu kvalitātei, ko ar augstāko apbalvojumu novērtējusī arī konkursa “Gada labākā būve Latvijā” žūrija.

“Merks” jau vairāk kā 15 gadus būvē dzīvojamās ēkas Latvijā, un šie nozares apbalvojumi vēlreiz apliecina mūsu prasmes un kompetenci visaugstākās kvalitātes mājokļu projektu īstenošanā. “Merks” profesionāļu komanda ar katru jaunu projektu apgūst un izmanto nozares aktuālākās inovācijas gan projektēšanas, gan būvniecības procesos, kas ļauj radīt mūsdienīgus, energoefektīvus un nākotnes tehnoloģijām atvērtus mājokļus – vidi iedvesmai un attīstībai.