“Merks” paraksta līgumu par “Laimas” ražotnes būvniecību

18.04.2019

Būvkompānija “Merks” parakstījusi līgumu ar SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” par jaunas “Laimas” saldumu ražotnes būvniecību Ādažos, Laimas ielā 6. Līguma kopsumma ir 8,9 miljoni eiro, un būvdarbi tiks uzsākti šī gada aprīlī.

“Mums ir liels gandarījums par noslēgto līgumu, jo “Merks” komandas mērķis ir būvēt vidi izaugsmei – uzņēmumu, pilsētu un valsts attīstībai, un šis projekts viennozīmīgi iekļauj to visu. Tas, ka starptautiska kompānija pēc biznesa iegādes Latvijā iegulda ievērojamus līdzekļus jaunas ražotnes izveidē, liecina gan par uzņēmuma sekmīgu izaugsmi, gan arī par mūsu valsts un šajā gadījumā – Ādažu novada pievilcību investīcijām. Mēs priecājamies kļūt par šī projekta parteriem, un ar “Merks” profesionāļu komandu garantēsim tā īstenošanu visaugstākajā kvalitātē,” saka “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars.

Izsludinātajā iepirkumā, kura mērķis bija izvēlēties būvnieku jaunās “Laimas” ražotnes celtniecībai, tika iesniegti 12 pieteikumi gan no Latvijas vadošajiem būvniecības uzņēmumiem, gan starptautiskiem koncerniem, un pēc rūpīgas izvērtēšanas par ražotnes būvnieku tika izvēlēts “Merks”. Plānots, ka jaunā “Laimas” ražotne darbu uzsāks 2020.gadā. Iegādātajā zemes gabalā Ādažos jau ir sagatavoti pievedceļi un pieslēgumi infrastruktūrai, kā arī ražotnes iela nodēvēta Laimas vārdā.

“2017. gadā, kad paziņojām, ka tiks celta jauna “Laimas” ražotne Latvijā, mēs uzsākām ievērojamu projektu ar izcilu mērķi – radīt mūsu “Laimai” jaunas mājas ilgtspējīgas konkurētspējas nodrošināšanai un nākotnes izaugsmei. Šodien, parakstot līgumu par būvniecību, esam vēl vienu soli tuvāk tam, lai ražotu “Laimas” saldumus mūsdienīgā un multifunkcionālā ražotnē, ko “Laima” jau sen bija pelnījusi,” uzsver “Orkla Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

“Orkla Latvija” ir organizācija, kas apvieno uzņēmumus SIA “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un SIA “Orkla Foods Latvija”, un pārstāv tādus Latvijā iemīļotus zīmolus kā “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu Čipsi”, “Spilva”, “Gutta”, “Everest” un citus.

Būvkompānija “Merks” ir ģenerāluzņēmējs sabiedrisko, dzīvojamo un rūpniecisko ēku, kā arī inženierbūvju celtniecībā. Strādājot Latvijā kopš 1996. gada, “Merks” ir uzkrājis ievērojamu pieredzi, uzbūvējot vairāk nekā 120 dažādas sarežģītības objektus, pazīstamākie no kuriem ir “Arēna Rīga”, “Swedbank” centrālā biroja ēka, koncertzāle “Lielais Dzintars”. Būvkompānija “Merks” ietilpst Baltijas būvniecības tirgus līdera “Merko Ehitus” grupā, kuras akcijas kopš 1997. gada tiek kotētas Tallinas Nasdaq biržā.