“Merks” būvēs koledžu ar dienesta viesnīcu Piņķos

12.07.2019

Būvkompānija “Merks” parakstījusi līgumu ar SIA “LMH” par Starptautiskās koledžas ar dienesta viesnīcu izbūvi Piņķos, Jaunā ielā 10, Babītes novadā. Līgums paredz “design&build” principa īstenošanu – “Merks” vadīs gan objekta projektēšanas, gan būvniecības darbus.

Ēku arhitektonisko konceptu izstrādājis arhitekts Juris Lasis (arhitektu birojs“8 A.M.“) un to paredzēts veidot divās nosacītās daļās – koledžas daļa un dienesta viesnīcas daļa. Koledžas daļa ir izvietota ēkas pirmajā un otrajā stāvā, bet dienesta viesnīca – pirmajā, otrajā un trešajā stāvā. Ēkas tehniskās telpas tiks izbūvētas uz jumta.

“Mēs patiešām priecājamies atgriezties Piņķos, kur pirms trim gadiem rekordīsā termiņā uzcēlām blakus esošo Exupéry International School – ēku, kas vēlāk saņēma būvniecības nozares augstāko apbalvojumu. Ticam, ka arī jaunā koledža un dienesta viesnīca, kuras būvdarbus vadīs projektu vadītājs Jānis Zilgme ar komandu, atbildīs visaugstākajām mūsdienu kvalitātes un energoefektivitātes prasībām,” saka “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors Andris Bišmeistars, “ejot kopsolī ar jaunākajām būvniecības tendencēm pasaulē, šajā projektā konstrukcijas veidosim no līmētiem koka jeb CLT paneļiem. Tas ir mūsdienīgs, ekoloģisks un ilgmūžīgs materiāls, un mūsu izaicinājums būs to pirmo reizi izmantot tik apjomīgā būvē.”

Noslēgtā līguma vērtība ir 10,1 miljons eiro (bez PVN) un arī šoreiz būvdarbiem atvēlētais periods ir nepilns gads – tos paredzēts uzsākt šī gada septembrī un noslēgt 2020.gada augustā, lai jau nākamajā mācību gadā koledža varētu uzsākt darbu. Tiek plānots, ka tajā vienlaicīgi mācīsies 500 audzēkņi, bet dienesta viesnīca paredzēta 100 personu izmitināšanai – audzēkņiem, pasniedzējiem, administratīvajam un tehniskajam personālam.