Merko Ehitus grupas 2018.gada ieņēmumi pārsniedz 400 miljonus eiro

14.02.2019

A/S Merko Ehitus grupas, kuras sastāvā ietilpst būvkompānija Merks, ieņēmumi 2018.gada 4. ceturksnī bija 119,2 miljoni eiro, tādējādi gada kopējie ieņēmumi sasnieguši 418 miljonus eiro. Grupas tīrā peļņa gada pēdējā ceturksnī bija 7 miljoni eiro, attiecīgi kopējā 2018.gada tīrā peļņa – 19,3 miljoni eiro.

Gan ieņēmumi, gan peļņa augusi par 32%, salīdzinot ar 2017.gada rezultātiem. Konsultējoties ar uzņēmuma padomi, valde ierosinājusi izmaksāt akcionāriem dividendēs 92% no aizvadītā gada peļņas jeb 1 eiro par katru akciju.

“Pēdējo gadu laikā mēs īstenojam stratēģiju, kuras rezultātā aptuveni puse no grupas biznesa apjomiem ir izvietota ārpus Igaunijas. Tāpat mēs esam palielinājuši investīcijas jauno dzīvokļu attīstības projektos. 2018.gads mums bija īpašs būvniecības apjomu ziņā, tiem ievērojami augot visās Baltijas valstīs, bet Latvijā – pat dubultojoties. Ieņēmumu pieaugumu veidoja vairāki ļoti lieli objekti Latvijā un Igaunijā, kuru būvniecība tika pabeigta 2018.gadā vai arī tiks pabeigta 2019.gada pirmajā pusē,” grupas rezultātus skaidro Andres Trink, Merko Ehitus valdes priekšsēdētājs, “Katrā no valstīm, kurā strādājam, un visos mūsu galvenajos biznesa virzienos mēs spējām palielināt ieņēmumus un bijām pelnoši.”

“Būvkompānija Merks 2018.gadā turpināja īstenot vairākus ļoti apjomīgus projektus – daudzfunkcionālā centra Akropole celtniecību, tirdzniecības parka Alfa paplašināšanu, multifunkcionālā kompleksa Z-towers pabeigšanas darbus, tādejādi vēl vairāk nostiprinoties privātā sektora būvniecībā. Valsts un pašvaldības pasūtījumos lielākais projekts bija Ventspils mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju būvniecība,” par Latvijā paveikto stāsta Oskars Ozoliņš, Merks valdes priekšsēdētājs, “Kā nekustamo īpašumu attīstītājs Merks 2018. gada sākumā nodeva ekspluatācijā projekta Gaiļezera nami pirmās kārtas trīs ēkas ar kopumā 96 dzīvokļiem, bet jau gada nogalē uzsāka šī projekta otrās kārtas būvniecību. Tāpat aizvadītajā gadā uzsākām jauna dzīvojamā projekta – Merks Viesturdārzs – būvniecību, ko paredzēts īstenot trīs kārtās, kopumā izbūvējot aptuveni 350 dzīvokļus.”

Paralēli būvniecības pakalpojumu sniegšanai, Merko Ehitus stratēģiskais biznesa virziens ir dzīvojamo projektu attīstība, kur 2018.gadā investēti 35 miljoni eiro. Aizvadītā gada laikā uzsākta vairāk kā 1000 jaunu dzīvokļu būvniecība Tallinā, Rīgā un Viļņā, no kuriem lielākā daļa tiks nodoti ekspluatācijā 2020.gadā. Pērn grupa pārdeva 482 dzīvokļus, no tiem 227 – gada pēdējā ceturksnī. “Dzīvokļu tirgus Baltijā 2018.gadā bija stabils un pieprasījums – veselīgs. Palielinoties dzīvokļu piedāvājumam, cenu līmenis ir stabilizējies un pārdošanas laiks kļuvis ilgāks. Sagaidām, ka šī tendence turpināsies arī šogad, īpaši augstākas cenu kategorijas dzīvokļu segmentā. No otras puses, dzīvokļu tirgus attīstību veicina zemās procentu likmes, augstā nodarbinātība un ekonomikas izaugsme kopumā,” tā Andres Trink.

Pieaugošo izmaksu un atalgojuma dēļ 2018.gads būvniecībā bija sarežģīts, īpaši strādājot ar līgumiem, kas noslēgti agrākos gados par fiksētu cenu, norāda Andres Trink. Būvniecības cenu kāpuma temps sāka samazināt jauno pasūtījumu apjomu tirgū, kas izraisīja vēl asāku konkurenci galveno būvuzņēmēju starpā, un radīja papildu spiedienu peļņas maržām. 2018. gada 12 mēnešos grupa noslēdza jaunus līgumus par kopējo vērtību 246 miljoni eiro, kur 4. ceturkšņa daļa sastādīja 89 miljonus eiro. 2018. gada 31. decembrī Merko Ehitus grupa bija nodrošinājusi sev pasūtījumus par 229 miljoniem eiro, salīdzinot ar 344 miljoniem eiro 2017.gada beigās.

“Merko Ehitus” grupu veido Igaunijas uzņēmumi “Merko Ehitus Eesti”, “Tallinna Teede” un “Merko Infra”, Latvijas būvkompānija “Merks”, Lietuvas uzņēmums “Merko Statyba” un Norvēģijas tirgū strādājošā “Peritus Entreprenør”. 2018.gada beigās grupā strādāja 764 darbinieki un apgrozījums 2018.gadā bija 418 miljoni eiro. Plašāka informācija par grupas darbību un rezultātiem: http://group.merko.ee/en/