Lēmums par nekustamā īpašuma attīstības projektu turpināšanu pašreizējos pandēmijas apstākļos

25.03.2020

AS Merko Ehitus grupas valde ir pieņēmusi lēmumu turpināt Merko būvniecības procesā esošo dzīvokļu attīstības projektu kārtu būvniecību Igaunijā, Latvijā un Lietuvā un nākamo trīs mēnešu laikā neuzsākt būvniecību jauniem attīstības projektiem vai esošo projektu jaunām kārtām.

Grupas meitas uzņēmumiem Tallinā, Rīgā un Viļņā būvniecības stadijā atrodas kopā aptuveni 800 dzīvokļu. Merko turpina visu attīstības projektu būvniecības fāzē esošo kārtu būvniecību – Tallinā darbi turpinās “Uus-Veerenni” otrās kārtas (8 ēkas), “Lahekalda“ pirmās kārtas (3 ēkas) un “Pikaliiva“ otrās (2 ēkas) un trešās (2 ēkas) kārtas būvniecībā. Rīgā turpinās “Merks Viesturdārzs“ pirmās kārtas (viena ēka) būvniecība un Viļņā būvdarbi turpinās “Vilneles slenis“ (6 ēkas), “Rinktines Urbani“ otrās kārtas (3 ēkas) un “Basteja Life“ (viena ēka) attīstības projektos. Balstoties uz iestāžu ieteikumiem un ierobežojumiem valstu ārkārtējās situācijas ierobežojumiem, visos būvlaukumos ir noteiktas paaugstinātas higiēnas un drošības prasības.

Tā kā Covid-19 pandēmijas un no tās izrietošo ierobežojumu ietekmi nav iespējams pašlaik līdz galam izvērtēt, AS Merko Ehitus grupas valde ir nolēmusi nākamo trīs mēnešu laikā neuzsākt jaunu attīstības projektu vai esošo attīstības projektu jaunu kārtu būvniecību.

Šis lēmums attiecas arī uz Tallinā esošā “Uus-Veerenni“ attīstības projekta trešo kārtu. Lai gan par tās būvniecības uzsākšanu tika publiski paziņota, līdz šim būvniecības darbi veikti nelielos apjomos un nav vēl uzsākta dzīvokļu pārdošanas līgumu noslēgšana.

Pasaules mēroga pandēmija un no tās izrietošie ierobežojumi negatīvi ietekmēs būvniecības nozari un grupas komercdarbību, taču pagaidām nav iespējams līdz galam novērtēt apmēru. Grupas uzņēmumi sadarbojas ar visām iesaistītām pusēm, lai pabeigtu būvniecības procesā esošos objektus.