Ekspluatācijā nodots daudzfunkcionālais centrs “Akropole”

18.03.2019

Gadu un desmit mēnešus pēc būvniecības uzsākšanas ekspluatācijā nodots viens no apjomīgākajiem būvniecības projektiem Latvijā  – daudzfunkcionālais centrs “Akropole”.  Ēku platība ir 98 000 m2, aptuveni 9000 m2 aizņem biroju telpas, bet pārējā platībā izbūvēti vairāk kā 140 veikali, teju 30 kafejnīcas un restorāni, ledus halle, kinoteātris, boulinga zāle un bērnu spēļu laukums. Kopējā labiekārtotā teritorija ir turpat 16 hektārus plaša.

“Paldies mūsu sadarbības partneriem un tiem simtiem profesionāļu, kuri nežēloja savu laiku un pūles, lai šis projekts taptu par īstenību! Brīžiem objektā vienlaikus strādāja pat 1100 speciālisti – mēs bijām sapulcinājuši labākos savas jomas meistarus, lai radītu vidi, kas perfekti atbilst cilvēka un pasūtītāja vajadzībām. Šis bija liels, izaicinošs un ļoti daudz iemācošs projekts visiem, kuri tajā bija iesaistīti,” saka Sergejs Periņecs, “Merks” projektu vadītājs.

Daudzfunkcionālā tirdzniecības centra “Akropole” ēkas dizains atspoguļo modernā un vēsturiskā apvienojumu – teritorijā kādreiz atradās slavenā Kuzņecova porcelāna fabrika, tāpēc daļa no ēkas veidota saskaņā ar vēsturisko mantojumu, piemēram, saglabājot un atjaunojot fabrikas skursteņus. Vienlaikus šeit izmantotas visinovatīvākās sistēmas, lai nodrošinātu ēkas ilgtspējību un energoefektivitāti.

“Esam gandarīti, ka valsts un pašvaldības institūcijas ir apliecinājušas ēkas augsto kvalitāti,” norāda Kaspars Beitiņš, “Akropole Rīga” vadītājs, “Lepojamies arī ar to, ka, pateicoties rūpīgi pārdomātai plānošanai, prasmīgai materiālu, tehnoloģiju un sistēmu izvēlei, “Akropole” ir pirmais iepirkšanās centrs Latvijā, kas jau ēkas projektēšanas stadijā ieguva prestižo BREEAM sertifikātu, un projekts ir īstenots atbilstoši augstākiem energoefektivitātes un ilgtspējības standartiem, nodrošinot videi un iedzīvotajiem draudzīgākos risinājumus.”

Daudzfunkcionālā iepirkšanās centra “Akropole” būvniecības darbi tika uzsākti 2017. gada maijā. Objekta pasūtītājs ir SIA “M257”, būvdarbus veica SIA “Merks” un Lietuvas būvkompānija “Mitnija”, autoruzraudzību – “Sarma & Norde Arhitekti”, bet būvuzraudzību – “Būvuzraugi.lv”.