Skanstes Parks, 1. kārtaGrostonas iela 12, Rīga

Projekta 1.kārtā uzbūvēta sešu stāvu daudzdzīvokļu ēka Grostonas ielā 12. Kopumā izbūvēti 52 dzīvokļi, 79 slēgtās un 13 atklātas stāvvietas. Teritorijas labiekārtošanā virs autostāvvietas izmantota Knauf Insulation Urbanscape zaļā jumta sistēma – inovatīvs, energoefektīvs un ekoloģisks risinājums. Izveidots arī energoefektīvs teritorijas un telpu apgaismojums, uzstādot apgaismes regulēšanas sistēmu ar taimeriem un kustību sensoriem. Nama pirmajā stāvā ierīkota koplietošanas telpa, kurā ikviens var novietot velosipēdus vai bērnu ratiņus.

Katrs dzīvoklis aprīkots ar plašu terasi vai balkonu, kas veidots ar atveramu un bīdāmu iestiklojumu no Clear glass rūdītā stikla. Dīvojamo telpu ventilācijai ēkas ārsienās iebūvētas decentralizētās rekuperācijas  iekārtas InVenter iV12 ar siltuma atgūšanas un gaisa filtrācijas funkciju. Sistēma ļauj katrā dzīvoklī individuāli regulēt gaisa apmaiņu, izvēloties dažādus intensitātes režīmus. Tas būtiski  samazina siltuma zudumus, kādi rodas, ja vēdināšanai tiek izmantoti logi. Vienmērīga klimata nodrošināšanai augšējā stāva dzīvokļu grīdās iebūvēti arī konvektori.

Projekta “Skanstes Parks” ēka Grostonas ielā 12 ieguvusi 1.vietu konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” kategorijā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve. 

Pasūtītājs:
Merks SIA
Projekta nosaukums:
Skanstes Parks, 1. kārta
Kategorija:
Sabiedriskās būves
Būves veids:
Dzīvojamās ēkas
Arhitekts :
"BIROJS T22" SIA
Darbu veids:
Jaunbūve
Valsts:
Latvija
Adrese:
Grostonas iela 12, Rīga
Projekta sākums:
2015
Pabeigšanas gads:
2016