Skanstes PARKS, 2.kārtaJ.Dikmaņa 4 un Vesetas 15, Rīga

Izbūvējot 130 jaunus dzīvokļus trīs mājās, noslēgusies projekta “Skanstes PARKS” izveide. Teritorijā ir labiekārtots publiski pieejams parks 21 000 mplatībā, bērnu rotaļu laukumi un izbūvētas apakšzemes autostāvvietas. Kopējā ēku platība ir vairāk kā 12 600 m2, ko aizņem 2-5 istabu dzīvokļi.

Attiecībā uz “Skanstes Parka” ēku novietojumu arhitekti rūpīgi izvērtējuši insolācijas prasības, bet būvkonstrukcijām un fasādēm izvēlēti ilgtspējīgi materiāli. Ēkās izbūvētas slēgtas autostāvvietas, un tajās paredzētas vietas arī elektroautomobīļu uzlādes punktu uzstādīšanai. Teritorijas labiekārtošanā virs autostāvvietas izmantota Knauf Insulation Urbanscape zaļā jumta sistēma – inovatīvs, energoefektīvs un ekoloģisks risinājums. Izveidots arī energoefektīvs teritorijas un telpu apgaismojums, uzstādot apgaismes regulēšanas sistēmu ar taimeriem un kustību sensoriem.

Projekta “Skanstes Parks” dzīvojamo telpu ventilācijai ēkas ārsienās iebūvētas decentralizētās rekuperācijas  iekārtas InVenter iV12 ar siltuma atgūšanas un gaisa filtrācijas funkciju. Sistēma ļauj katrā dzīvoklī individuāli regulēt gaisa apmaiņu, izvēloties dažādus intensitātes režīmus. Tas būtiski  samazina siltuma zudumus, kādi rodas, ja vēdināšanai tiek izmantoti logi. Vienmērīga klimata nodrošināšanai augšējā stāva dzīvokļu grīdās iebūvēti arī konvektori.

Ēkā ir centralizēta siltumapgāde, ar individuāliem siltuma skaitītājiem katram dzīvoklim, un katra dzīvokļa radiatori un konvektori ir aprīkoti ar termoregulatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltuma mezglā, kur notiek arī karstā ūdens temperatūras regulēšana. Efektīvam ūdens patēriņam dzīvokļos uzstādīti Hansgrohe ūdens maisītāji un ar termostatiem aprīkoti dušas maisītāji. Projekta energoefektivitāti nodrošina arī Latvijā ražotas koka logu konstrukcijas no 78mm koka rāmja ar trīskāršu stikla paketi. Balkoni veidoti ar atveramu un bīdāmu iestiklojumu no Clear glass rūdītā stikla.

Konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2017” “Skanstes PARKS” ēkas J.Dikmaņa ielā 4 un Vesetas ielā 15 ieguva 1.vietu kategorijā “Dzīvojamā jaunbūve”.

Pasūtītājs:
Merks SIA
Projekta nosaukums:
Skanstes PARKS, 2.kārta
Kategorija:
Sabiedriskās būves
Būves veids:
Dzīvojamās ēkas
Arhitekts :
"Birojs T22" SIA
Projekta autors:
"BIROJS T22" SIA, "In4 Design Ideas” SIA
Darbu veids:
Jaunbūve
Valsts:
Latvija
Adrese:
J.Dikmaņa 4 un Vesetas 15, Rīga
Projekta sākums:
2016
Pabeigšanas gads:
2017