Visas ziņas

Koncertzāle “Latvija” gūst 1. vietu konkursā “Ilgtspējība Arhitektūrā Būvniecībā Dizainā 2020”

Ilgtspējīgas būvniecības, arhitektūras un dizaina konkursā “Ilgtspējība Arhitektūrā Būvniecībā Dizainā 2020” koncertzāles “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskolas ēka ieguva godalgoto 1. vietu nominācijā “Ilgtspējīgākā ēka”.

Ventspils mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” būvniecībā tika realizētas 13 dažādas energoefektivitāti paaugstinošas tehnoloģijas, kuru darbību nodrošina gan ilgtspējīgas būvniecības, gan videi draudzīgu un ilgmūžīgu materiālu pielietojums, kas ievērojami ļauj ekonomēt energoresursus.

Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” ēka ir unikāla ar tajā izmantotajiem inovatīvajiem risinājumiem, kas nodrošina zemu enerģijas patēriņu ar minimālām silltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijām. Piemēram, izbūvēti simtiem metru gari kanāli gaisa sasildīšanai un atdzesēšanai ar zemes temperatūru. Uzstādīta ventilācijas sistēma, kuras intensitāti nosaka CO2 līmenis telpā. Izvēlēti īpaši logi, kurus atverot, tiek izslēgta ventilācijas darbība. Ēkā uzstādītas jaunākās klimata un laika informācijas sistēmas, kā arī gaismas, žalūziju u.c. vadības sistēmas.