Visas ziņas

“Kapitel” un “Merks” paraksta vienošanos par ofisa ēkas “Elemental Skanste” būvniecību

“Kapitel” un “Merks” parakstījuši teju 49 miljonu eiro vērtu līgumu par ofisa ēkas “Elemental Skanste” celtniecību Skanstes ielas rajonā Rīgā. Divu savstarpēji savienotu 10 stāvu ēku būvniecība tiks pabeigta 2023. gada pavasarī. “Kapitel” kopējās investīcijas šajā projektā sasniedz apmēram 60 miljonus eiro.

“Projekts “Elemental Skanste” ir nākamās paaudzes ofisa celtne Rīgā, ko raksturo neatkārtojama arhitektūra un moderni tehnoloģiskie risinājumi. Ēkas ir energoefektīvas un modelētas tā, lai starptautiskajā BREEAM standartā sasniegtu rādītāju “izcili”. Mēs izmantojam videi draudzīgos energo termopāļus, kas dod iespēju apkures un dzesēšanas sezonu pāreju periodos izmantot tikai dabā atjaunojamos energoresursus. “Elemental Skanste” ir kompānija, kas augstu vērtē savus darbiniekus – biroja telpās ir augstākās klases iekštelpu klimats, stāvi ir trīs metrus augsti, un paaugstinātās grīdas nodrošina elastību telpu plānojuma maiņai,” stāsta “Elemental Skanste” projektu vadītāja Rasa Auziņa.

Savienoto ēku kopējā platība būs 33 500 m², no kuriem 21 000 m² plānoti kā A klases nomas platība. Papildus biroja telpām ir paredzēts arī konferenču centrs, sadarbības jeb tā sauktā co-working zona, velosipēdu novietne 400 vietām, dušas, ģērbtuves, kā arī dažādas ēdināšanas un apkalpošanas zonas. Reizē ar ēku tiks pabeigts aptuveni 500 autostāvvietu, tostarp 200 vietas stāvos zem ēkām.

“Elemental Skanste” attīstības projekts (elemental.lv/) attīstīs Skanstes rajonu kā jauno Rīgas biznesa centru. Blakus plānotajam projektam atrodas vairākas jaunas daudzdzīvokļu mājas un Arēna Rīga, kā arī bankas “Luminor Latvija” galvenā ēka. Netālu ir divi parki: aiz “Merks” uzbūvētajām daudzdzīvokļu mājām atrodas Skanstes parks, bet pāri Skanstes ielai 2022. gadā atradīsies viens no Rīgas lielākajiem publiskajiem parkiem ar dažādām sporta un atpūtas iespējām. Projekta atrašanās vieta nodrošina tiešu savienojumu ar pilsētas centru, kā arī sabiedriskā transporta tuvumu.

Ēku projektētājs ir Igaunijas kompānija “PLUSS Architects”. Šis ir Skanstes attīstības projekta pirmais posms. Nākotnē “Kapitel” šeit plāno būvēt trīs papildu biroju ēkas un daudzstāvu autostāvvietu.

“Globālās būvniecības nozares tendences ienāk Latvijā, un mēs esam pagodināti piedalīties “Elemental Skanste” projekta izstrādē. Mūsdienīgā biroju ēka apvienos augstus kvalitātes standartus un lieliskus ilgtspējības rādītājus, radot progresīvu darba vidi topošajiem darbiniekiem. “Merks” mērķis ir radīt vidi izaugsmei, un šis projekts tam būs vēl viens apliecinājums,” uzsver Andris Bišmeistars, SIA “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors.