Visas ziņas

Jau 25 gadus Latvijā – būvkompānija “Merks” atzīmē apaļu jubileju

Būvkompānija “Merks” septembrī atzīmē savu 25. jubileju kopš uzņēmuma atvēršanas Latvijā 1997. gadā. Kopsummā uzņēmums ir uzbūvējis vairāk nekā 150 dažādu objektu, tai skaitā vairāk nekā 2200 mājokļus ģimenēm, iekļaujot būvniecības procesā esošās ēkas.

25 gadu laikā “Merks” ir kļuvis par vienu no nozares līderiem Latvijā, kura vārds kalpo kā kvalitātes un uzticamības garantija. Uzņēmuma būvētās ēkas ir bieži redzamas, braucot pa Rīgas ielām vai lielākajām Latvijas pilsētām, un iekļauj tādas ikoniskas būves kā koncertzāle “Lielais dzintars”, daudzfunkcionālā halle “Arēna Rīga”, biroju augstceltne “Saules akmens” un iepirkšanās un izklaides centrs “Akropole”. Kopsummā “Merks” ir uzbūvējis 18 ražošanas ēkas, 17 lielveikalus, 16 izglītības iestādes un 14 biroju ēkas, no kuriem lielākais uzbūvētais objekts ir daudzfunkcionālais centrs “Akropole” ar ēkas platību 98 000 m2 un kopējo labiekārtoto teritoriju turpat 16 hektāru platībā.

“25 pastāvēšanas gados esam uzkrājuši neatsveramu pieredzi un iemaņas, lai kopā veidotu progresīvu un iedvesmojošu vidi Latvijas iedzīvotājiem.  Visas “Merks” komandas vārdā vēlamies teikt lielu paldies saviem sadarbības partneriem par izrādīto uzticību 25 gadu laikā! ”, saka Andris Bišmeistars, “Merks” valdes loceklis un celtniecības direktors. “ Ja raugāmies nākotnē, tad “Merks” tuvāko piecu gadu plāns ir kļūt par videi draudzīgāko nekustamo īpašumu attīstītāju Latvijā, arvien vairāk fokusējoties uz ilgtspējīgu materiālu un atjaunojamo resursu izmantošanu mūsu projektos. Noteikti, lai varētu kontrolēt un plānot izmaksas, ieviesīsim plašāku projektu risinājumu standartizāciju, jo “Merks” ne tikai būvē objektus ārējam pasūtītājam, bet arī projektē un būvē dzīvokļu projektus pārdošanai, kas domāti jaunajām ģimenēm.”

“Mainoties kopējai biznesa stratēģijai un pievēršot arvien lielāku fokusu tieši nekustamo īpašumu attīstībai, 2021. gada sākumā tika izveidots zīmols “Merks mājas”, kas apvieno visus “Merks” dzīvojamo māju projektus vienuviet. Darba rezultātus varēsim redzēt tieši šogad, jo līdz gada beigām plānojam nodot ekspluatācijā vairāk nekā 350 dzīvokļus, kas ir lielākais vienā gadā nodotais dzīvokļu skaits “Merks” vēsturē,” saka Mikus Freimanis, “Merks mājas” valdes loceklis. “Ir skaidrs, ka tuvākā nākotne būs izaicinājumiem pilna, taču tā būs arī lieliska iespēja “Merks mājas” komandai radīt mūsdienīgas mājvietas dažādu segmentu klientiem. Mēs pilnīgi noteikti turpināsim patīkami pārsteigt Rīgas iedzīvotājus ar jauniem, iedvesmojošiem projektiem.”

Tikpat būtiski kā veidot mūsdienīgu pilsētvidi, ir sniegt praktisku ieguldījumu Latvijas sabiedrībā. Tāpēc aizvadīto gadu laikā “Merks” ir aktīvi atbalstījis dažādus sporta un atpūtas projektus, kā arī veicinājis inženierzinību un būvniecības izglītību. Kā lielāko gandarījumu 2022. gadā tiek minēta sadarbības uzsākšanu ar Bērnu un pusaudžu resursu centru kampaņā “Viss sākas no mājām”, kuras mērķis ir aktualizēt un risināt pusaudžu mentālās veselības problēmas, taču gada izskaņā tiek plānots atklāt vēl vienu grandiozu projektu. Jau pavisam drīz tiks atklāta “Merks Zaļā trase” – bezmaksas aktivitāšu un distanču slēpošanas trase Zaķusalā, lai veicinātu aktīvās atpūtas pieejamību Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem.

Būvkompānija “Merks” ir daļa no būvniecības un nekustamo īpašumu grupas “Merko Ehitus”, kura akcijas tiek kotētas “NASDAQ Tallinn” biržā.