Visas ziņas

Merko Ehitus tīrā peļņa deviņos mēnešos pārsniedz 15 miljonus eiro

Merko Ehitus trešā ceturkšņa ieņēmumi bija 81 miljons eiro, un tīrā peļņa šajā periodā – 5,5 miljoni eiro. Ieņēmumi 2021. gada pirmajos deviņos mēnešos palielinājušies par 8 %, sasniedzot 227 miljonus eiro, bet tīrā peļņa pieaugusi par 17 % līdz vairāk nekā 15 miljoniem eiro. Merko šogad trīs Baltijas valstīs ir uzsācis vairāk nekā 1300 dzīvokļu būvniecību, kas tiks pabeigti nākamo divu gadu laikā.

AS Merko Ehitus valdes priekšsēdētājs Andress Trinks (Andres Trink) stāsta: “Situācija vispārējā būvniecības tirgū joprojām ir ārkārtīgi sarežģīta globālo piegādes ķēžu problēmu dēļ. Vienlaikus vērojams materiālu cenu pieaugums un liels kvalificēta darbaspēka trūkums. Riski, kas saistīti ar savlaicīgu projektu pabeigšanu un iekļaušanos plānotajā budžetā, šobrīd ir diezgan lieli, un diemžēl arī mēs ar tiem sastopamies dažos objektos. Tirgū parādās arvien mazāk jaunu projektu un pasūtījumu, jo pasūtītāji nav spējuši pielāgoties izmaiņām un augstākām cenām būvniecības tirgū. Šīs problēmas ir vieglāk risināt dzīvokļu attīstības sektorā, kur mums ir lielākas iespējas kontrolēt attīstības un būvniecības procesus.”

“Dzīvokļu attīstības projektu īpatsvars grupas deviņu mēnešu ieņēmumos, kā jau tika prognozēts, ir mazāks, jo jāņem vērā laiks starp projektu pabeigšanu un to nodošanu jaunajiem īpašniekiem. Iepriekšpārdoto dzīvokļu nodošana pircējiem turpinās arī nākamajos ceturkšņos, kas atspoguļojas arī grupas finanšu rezultātos. Jaunu dzīvokļu pārdošana notiek pēc plāna – lielākā daļa pabeigto dzīvokļu ir pārdoti, un liela daļa būvniecības stadijā esošo dzīvokļu ir rezervēti atbilstoši pārdošanas priekšlīgumiem.”

2021. gada pirmajos deviņos mēnešos Merko nodeva 197 dzīvokļus un 7 komercobjektus un uzsāka 1300 dzīvokļu būvniecību, ko paredzēts pabeigt 2022.–2023. gadā. Lielākie dzīvokļu attīstības projekti ir Noblessner, Uus-Veerenni, Odra, Metsatuka un Lahekalda Tallin, Erminurme Tartu, Merks Viesturdārzs un Merks Mežpilsēta Rīgā un Vilneles Skverai Viļņā.

“Ņemot vērā pēdējos gados notikušās izmaiņas būvniecības un nekustamā īpašuma tirgū, varam teikt, ka grupas uzņēmumi ir strauji pielāgojušies jaunajai situācijai un varam būt apmierināti ar mūsu deviņu mēnešu rezultātiem. Esam spējuši saglabāt un pat palielināt ienesīgumu, neskatoties uz piegādes ķēžu problēmām un izejvielu cenu pieaugumu. Līdz šim ir attaisnojusies arī mūsu stratēģija galvenokārt koncentrēties uz mājokļu segmenta attīstību. Vēlos pateikties mūsu uzņēmuma darbiniekiem un visiem partneriem, kuriem ir jāpārvar šīs ārkārtīgi saspringtās situācijas izaicinājumi,” sacīja A. Trinks. “Diemžēl jaunākie notikumi saistībā ar koronavīrusa izplatību Baltijas valstīs ir ļoti negatīvi, un mums jābūt gataviem, ka augstā saslimstība un ierobežojumi tuvākajos mēnešos radīs jaunus šķēršļus normālai procesu norisei būvniecībā un nekustamo īpašumu attīstībā.”

Merko grupas nodrošināto pasūtījumu bilance trešā ceturkšņa beigās ir pieaugusi līdz 314 miljoniem eiro. 2021. gada trešajā ceturksnī Merko noslēdza jaunus līgumus 138 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lielākie ir par Elemental Skanste biroju ēku un biznesa centra Gustavs būvniecību Rīgā un vēja parku infrastruktūras izbūvi Akmenes un Šilales rajonā Lietuvā. 

Trešajā ceturksnī Merko Igaunijā būvēja Ziemeļigaunijas medicīnas centra Mustamäe medicīnas pilsētiņas trešo attīstības posmu, Tallinas Mūzikas un baleta skolu, biznesa un dzīvojamo kompleksu Liivalaia, kā arī Igaunijas Republikas dienvidaustrumu sauszemes robežas infrastruktūras objektus. Latvijā ir iesākta Orkla vafeļu un cepumu ražotnes, NATO objektu Ādažos, Kauguru pilsētas parka un jauniešu mājas būvniecība. Lietuvā norisinās vairāku vēja parku infrastruktūras, Kauņas rajona policijas galvenās ēkas, NATO kazarmu un Continental Automotive ražošanas ēkas būvdarbi.