Visas ziņas

Salaspilī ielikts pamatakmens jaunam bērnudārzam

Šodien tika ielikts pamatakmens jaunajai – nu jau septītajai Salaspils novada pirmsskolas izglītības iestādei, topošās ēkas pamatos iemūrējot tā saucamo laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līgumu par bērnudārza celtniecību Salaspils novada pašvaldība ar būvkompāniju “Merks” noslēdza oktobrī.

“Mūsu svarīgākais uzdevums ir nodrošināt mūsu bērniem izcilas un daudzveidīgas pirmsskolas izglītības iespējas tagad un nākotnē. Lai cik sarežģīta būtu šī brīža situācija, sabiedrībā valdošā nedrošība un bailes, apzināmies, ka kopīgiem spēkiem to pārvarēsim. Septītā bērnudārza būvniecības uzsākšana ir vērsta uz nākotni – uz mūsu jaunāko paaudzi,” teikts vēstījumā nākamajām paaudzēm, ko ar parakstiem apliecināja Salaspils novada domes un SIA “Merks” vadības pārstāvji. Vēstījums kopā ar pašvaldības informatīvā izdevuma “Salaspils Vēstis” jaunāko numuru, šobrīd aktuālo sejas aizsargmasku un novada karodziņu tika ievietots laika kapsulā jaunbūves pamatos.

Topošā pirmsskolas izglītības iestāde papildinās Salaspils izglītības un sporta puduri, ko šobrīd jau veido abas vidusskolas, peldbaseins, stadions un sporta nams.

“Novadā ir vēl ļoti daudz ģimeņu, kuras vēlas izglītot savus bērnus tieši pašvaldības bērnudārzos. Lēmums par septītās pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību ir likumsakarīgs, jo katru gadu pieaug Salaspils iedzīvotāju skaits, un vairāki simti bērnu gaida rindā uz vietu bērnudārzā. Mūsu jaunā pirmsskolas izglītības iestāde šādu iespēju sniegs teju 300 bērniem. Mēs šodien ieliekam pamatus nākotnei, jo nākotne būs!” atzīmēja domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Kopš darbu uzsākšanas oktobra vidū ir attīrīts un iekārtots būvlaukums, nomainīta grunts zem topošās ēkas pamatu plātnes, izbūvēts ūdensvads, lietusūdens un iekšējās kanalizācijas tīkli, pārbūvēts pilsētas gāzes sadales cauruļvads.

Jaunais Salaspils bērnudārzs nodrošinās mūsdienu dzīvesveidam atbilstošu funkcionalitāti un radīs iedvesmojošu vidi, sekojot labākajiem pašmāju un ārvalstu paraugiem.

SIA “Merks” valdes loceklis Andris Bišmeistars uzsvēra, ka topošais bērnudārzs ir nevis mūsdienīgs, bet jau nākotnes projekts. “Priecājamies, ka Salaspils novada dome seko pasaules tendencēm un realizē mūsdienīgu un ilgtspējīgu bērnudārzu ar A energoefektivitātes klasi, turklāt objekts ir gandrīz nulles enerģijas ēka. Novēlam, lai bērnudārzs pozitīvi ietekmē Salaspils bērnu attīstību, jo, kā zinām, bērni ir mūsu nākotne. Ieguldot bērnu attīstībā, mēs ieguldām arī sabiedrības attīstībā un izglītošanā. Lai šis objekts labi kalpo nākamajām paaudzēm!” sacīja SIA “Merks” valdes loceklis Andris Bišmeistars.

“Lai jaunais bērnudārzs stāv uz stipriem pamatiem! Lai būvniecība norit raiti un bez aizķeršanās! Lai tiek ievēroti termiņi un prasītā kvalitāte! Novēlu to visiem šajā atbildīgajā darbā iesaistītajiem,” iemūrējot laika kapsulu, teica R. Čudars.