Visas ziņas

Sākam “Lidl” loģistikas centra būvniecību Rīgā

Ar simbolisku kapsulas iemūrēšanu šodien, 19. oktobrī, viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem Eiropā “Lidl” un būvkompānija “Merks” oficiāli uzsāka Baltijā modernākā loģistikas centra būvniecību.

“Lidl”, kurš konsekventi izvēlas būvēt, nevis nomāt tirdzniecības platības, lepojas ar moderniem, ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem risinājumiem. 51 000 m2 plašais loģistikas centrs Ulbrokas ielā būs viens no modernākajiem un tehnoloģiski attīstītākajiem loģistikas centriem Baltijā. Būvniecība paredz noliktavas un blakus esošās administrācijas ēkas izveidi ar atbalsta iekārtām un infrastruktūru. Celtniecība uzticēta SIA “Merks” un noslēgtā projekta līgumcena ir 42,5 miljoni eiro (neskaitot PVN), bet vairāk nekā 15 miljonus eiro uzņēmums plāno investēt iekārtu iegādē. Būvdarbus iecerēts pabeigt 2020. gadā.

“Ar gandarījumu uzņemamies darbus, kas mums sniedz iespēju augt profesionāli. “Lidl” ir uzstādījis ļoti augstus standartus savu ēku būvniecībai – to ilgtspējas, energoefektivitātes un izmantojamo inovāciju ziņā – un šo standartu precīza izpilde būs labs izaicinājums mūsu profesionāļu komandai”, saka Oskars Ozoliņš, “Merks” valdes priekšsēdētājs, “Loģistikas centra būvniecību vadīs pieredzējuši “Merks” kolēģi, kuri sevi jau iepriekš pierādījuši lielu un sarežģītu projektu īstenošanā. Kopā ar sadarbības partneriem radīsim ēku, kas pilnībā atbildīs pasūtītāja nākotnes izaugsmes vajadzībām, vienlaikus sakārtojot apkārtējo vidi, lai ieguvēji būtu arī apkaimes iedzīvotāji un pilsēta.”

”Mēs esam pieņēmuši lēmumu šeit būt un piedāvāt labākās cenas Latvijas iedzīvotājiem. Patlaban esam sagatavošanās posmā, un loģistikas centrs būs “Lidl Latvija’’ sirds. Tas nodrošinās ātru un efektīvu preču piegādi “Lidl” veikalos visā Latvijā, tādējādi piedāvājot konkurētspējīgas cenas un augstu produktu kvalitāti. Centrs radīs arī vairākus simtus jaunu darba vietu, kā arī sadarbības iespējas transporta un kravu pārvadājumu uzņēmumiem, sniedzot ievērojamu ieguldījumu Latvijas ekonomikā” stāsta Radostins Rusevs-Peine, “Lidl Lietuva” vadītājs un projekta attīstītājs Latvijā un Igaunijā.

Svinīgajā kapsulas iemūrēšanas ceremonijā piedalījās Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Kapsulā ievietots ceremonijas viesu parakstīts manifests – īpašs vēstījums nākamajām paaudzēm, kā arī fotogrāfija ar patlaban tukšo būvlaukumu un plānotā loģistikas centra vizualizācija 2020. gadā.

Kapsulas iemūrēšanas ceremonijā piedalījās arī Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, Rīgas pilsētas attīstības departamenta direktors Armands Krūze, Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras izpilddirektors Florians Šrēders, Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Jūlija Sandberga un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Andris Ozols.